100-lecie OSP w Wojcieszkowie

100 lece straży

W  niedzielę, tj. 25 sierpnia br., Ochotnicza Straż Pożarna w Wojcieszkowie obchodziła swoje stulecie. Uroczystości miały szczególny charakter, gdyż połączone były z poświęceniem nowego wozu ratowniczo-gaśniczego oraz włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Na ten  niezwykły  Jubileusz przybyli  przedstawiciele władz samorządu wojewódzkiego, powiatowego, gminnego, mieszkańcy oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP. Podczas uroczystości Powiat Łukowski reprezentował Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wicestarosta Janusz Kozioł, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kędra oraz licznie zgromadzeni radni Powiatu Łukowskiego.

W trakcie obchodów odsłonięto pamiątkową tablicę, a wyróżniający się druhowie otrzymali odznaczenia za zasługi, które wręczali: Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Marek Chwalczuk,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie – druh Janusz Kozioł, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszkowie druh Michał Stachniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, starszy brygadier Paweł Wysokiński, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Bartosz Kraśniewski, Wójt Gminy Wojcieszków  Marcin Kurek.

Najwyższe wyróżnienie, Złoty Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, przyznano Eugeniuszowi Pytlikowi. Przy okazji uhonorowano także młodych strażaków z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy otrzymali złote i srebrne odznaki za swoje zaangażowanie.

Całość uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta przy OSP w Stoczku Łukowskim, pod batutą Zbigniewa Dylewicza.