Zawody w podnoszeniu ciężarów w Zamościu

W Zamościu w dn. 7-10 lipca odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2022. To bardzo duża impreza, w której realizuje ponad 4000 młodych sportowców w 19 sportach. Z Olimpijczyka Łuków wystartowało pięcioro reprezentantów- 3 juniorki i 2 juniorów.

Brązowy medal w kat. 55 kg wywalczyła Julia Linkiewicz. To trzeci medal tej zawodniczki w karierze wywalczony w mistrzostwach Polski (dotychczas dwa tytuły wicemistrzyni Polski młodziczek w 2020 i 2021 r.). W tej samej kat. wagowej wystartowała Patrycja Domańska, która zajęła 12 m. Oliwia Markiewicz w kat. 49 kg wywalczyła 8 m.

Debiutujący w mistrzostwach Polski panowie wywalczyli:

• 10 m. Krzysztof Majek, kat. 89 kg,
  • 11 m. Kacper Nowosielski, kat. 73 kg.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk, z 16 punktami, uplasował się na 20 m. (sklasyfikowano 59 kluby).

Lubelskie wygrało klasyfikację województw.

Przygotowanie zawodników do tej imprezy było możliwe dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego i Miasta Łuków oraz firmy Overis.

Informacja: Robert Dołęga