Zakopane Camp 2021 Huta Dąbrowa

17 najmłodszych piłkarzy i piłkarek KS AR-TIG Huta Dąbrowa  przebywało na przełomie maja
i czerwca  na 5 dniowym obozie rekreacyjno – sportowym „Zakopane Camp 2021”. Obóz był zorganizowany dzięki m.in.: środkom finansowym Województwa Lubelskiego, Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Krzywdzie, Wójta Gminy Krzywda. Program obozu był bardzo bogaty. Pierwszego dnia w drodze do Zakopanego zawodnicy uczestniczyły w spływie przełomem Dunajca ze Sromowców Niżnych do  Szczawnicy oraz zwiedziły Zamek w Niedzicy
i Zaporę Wodną na Czorsztynie. W czasie pobytu w Zakopanym podobnie jak ich starsi koledzy kilka lat wcześniej trenowali na najwyżej położonym boisku w Polsce „Plato”, zdobyli Gubałówkę i Sarnią Skałę, po drodze Wodospad Siklawica i piękne o tej porze Doliny Białego i Strążyską. Przekonali się jakie warunki panują na górze skoczni Wielka Krokiew.  Oczywiście były też zajęcia sportowo – rekreacyjne na basenach w Termach Chochołowskich i gra w koszykówkę, tenisa i siatkówkę
z Giewontem w tle. W drodze powrotnej w  Krakowie zawodnicy spotkali się ze Smokiem Wawelskim, zwiedzili Wawel, podziemia Rynku Głównego i Muzeum Lotnictwa.

Podczas obozu dotarła miła informacja dla Klubu o przyznaniu przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu środków finansowych w ramach „Programu Klub 2021”, które zostaną przeznaczone właśnie na treningi tej najmłodszej grupy i zakup sprzętu sportowego.

Ogłoszenie stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 i konieczność zachowania dystansu społecznego, spowodowały m.in. zawieszenie zajęć szkolnych i sportowych. Sprzyjało to obniżeniu, a nawet całkowitemu zanikowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży zarówno w formie indywidualnej, jak i zorganizowanej.

Kolejne młode pokolenie z Huty Dąbrowej rozpoczęło swoją przygodę, dla większości z nich był to pierwszy tak długi wyjazd bez rodziców, cieszę się, że udało się ten obóz zorganizować w tym trudnym czasie, jeszcze z obostrzeniami i w maseczkach, ale już możliwością korzystania z obiektów sportowych i atrakcji, które przez długi okres były niedostępne.

Informacja: Grzegorz Osial