Wywiad ze Starostą Łukowskim na temat inwestycji

Na lokalnym portalu internetowym ukazał się wywiad ze Starostą  Łukowskim Dariuszem Szustkiem, który dotyczy podsumowania minionych dwóch lata funkcjonowania samorządu powiatowego.

Starosta odnosi się do inwestycji w oświacie gdzie za prawie 9 mln zł powiat zmodernizował warsztaty szkolne w Zespole Szkół Nr  1 w Łukowie. Kolejną inwestycją był  nowy obiekt przy Zespole Szkół Nr 2 na kwotę  1,8 mln. zł. W SP ZOZ w Łukowie trwa aktualnie budowa Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej z blokiem operacyjnym warta blisko 10 mln zł. W tym roku szpital skończył termomodernizację budynku B1, remont rozdzielni wraz z wymianą agregatu prądotwórczego i niezbędną infrastrukturą. Całkowita wartość to 1,78 mln zł. W 2019 r. zakończyła się modernizacja Ośrodków Zdrowia w Jedlance, Trzebieszowie i Wandowie. Łączny koszt to 1,74 mln zł, natomiast remont SOR to 1,12 mln zł.

Z dalszej części wywiadu Starosta informuje, że w budżecie na 2021 rok po stronie wydatków planowana jest kwota 179 mln zł. W tym na inwestycje 58 mln zł. Kwota ta może wzrosnąć do 72 mln zł jeżeli Ministerstwo Finansów zaakceptuje wniosek Powiatu na kwotę  14 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Powiat pieniądze te planuje wydać na budowę OIOM-u  i remont Ośrodka Zdrowia w Stoczku Łukowskim.

W roku 2021 Powiat Łukowski planuje aż 23 zadania drogowe. Największe to droga Nowy Świat – Radoryż: 9,8 mln zł, Wólka Domaszewska – Jeleniec: 6,2 mln zł,  droga ze Stoczka do Jamielnego: 3,1 mln zł i łącznik Jagodne – Stara Prawda: 3,2 mln zł.  Starosta mówi również o  zbiorczym projekcie przebudowy ul. Partyzantów z rondem na ul. Międzyrzeckiej, modernizacji “małej obwodnicy”  na odcinku Siedlecka – Ławecka oraz rondzie na ul. Radzyńskiej.

W przyszłym roku w  Zespole Szkół Nr  1 zostanie wymieniony dach za kwotę 350 tys. zł. W Zespole Szkół Nr 3 ma powstać nowy obiekt dydaktyczny za kwotę 1,7 mln zł, a modernizacja boisk przy ul. Warszawskiej kosztować będzie 1,1 mln zł.  Przy Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym planowana jest budowa krytej strzelnicy gdzie koszt dokumentacji będzie wynosił 155 tys. zł.

Ważną inwestycją jest  również modernizacja Muzeum H.Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wraz z Kopcem w Okrzei, obejmująca pierwszy etap utworzenia Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej na kwotę 3,8 mln zł. Planowana jest również na przyszły rok  modernizacja elewacji budynku  Powiatowego Urzędu Pracy  wartej milion zł za 600 tys. zł. Powiat planuje także modernizację elewacji Muzeum Regionalnego w Łukowie. Obie te inwestycje zgrywają się z planowaną przez władze miasta modernizacją placu Narutowicza.

Źródło:  lukow24.pl