Wyniki drugiej tury Wyborów Prezydenckich w Powiecie Łukowskim

Prezydent Duda w Łukowie

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Głosowanie wygrał Andrzej Duda, na którego zagłosowało 51,21% wyborców. Rafał Trzaskowski otrzymał 48,79% głosów. Frekwencja w całej Polsce wyniosła 68,12 procent.

W Powiecie Łukowskim ze znaczną przewagą wygrał obecny Prezydent, który zdobył 77,5% głosów.
W Łukowie Andrzej Duda zdobył 63 % głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 37%.  Frekwencja w Powiecie Łukowskim wyniosła rekordowe 70%, Najwięcej osób poszło do urn w Trzebieszowie (78%), najmniej w gminach Krzywda, Serokomla i Adamów (po 65,5%)

Starosta Łukowski Dariusz Szustek składa podziękowania mieszkańcom Powiatu Łukowskiego za  oddane głosy oraz wysoką frekwencję w tegorocznych Wyborach Prezydenckich.

W załączeniu szczegółowe wyniki /PDF/