Maturzyści z Powiatu Łukowskiego najlepsi w województwie

W Województwie Lubelskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku przystąpiło 15 959 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Zgodnie ze stosownym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-192 w 2020 r. nie był przeprowadzany egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustnej. Do egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 r. przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości, oraz tacy, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, a w 2020 r. przystąpili ponownie do egzaminu maturalnego w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego albo uzyskania wyniku z nowego przedmiotu. Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu), będą udostępnione 30 września 2020 r.

W załączeniu prezentujemy zestawienie wyników w poszczególnych powiatach na terenie Województwa Lubelskiego z wyszczególnieniem Powiatu Łukowskiego /PDF/

Źródło: http://www.oke.krakow.pl