Warsztaty wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Łukowie

Warsztaty wielkanocne z Muzeum Regionalnym w Łukowie

Muzeum Regionalne w Łukowie w okresie przedświątecznym zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach wielkanocnych i wspólnego tworzenia świątecznych dekoracji.

Uczestnicy warsztatów będą tworzyć wielkanocne pisanki, tradycyjne palemki czy wiosenne kwiaty z bibuły. Udana zabawa gwarantowana. Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się z głęboką tradycją i wzniosłą atmosferą. Wraz z nią wita nas wiosna, a słońce spędza z nami coraz więcej chwil.

Podczas warsztatów każdy uczestnik:

• pozna niezwykłą historię pisanki lub palmy wielkanocnej;
  • zapozna się z metodami zdobienia jajek, wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych lub kwiatów z bibuły;
  • do wyboru, samodzielnie ozdobi jajko, mając możliwość skorzystania z szerokiej palety ozdób, barw oraz akcentów wielkanocnych, wykona tradycyjną palmę wielkanocną lub wiosenne kwiaty z kolorowej bibuły;
  • zabierze do domu własnoręcznie wykonaną pracę.

Tegoroczne zajęcia mogą się odbyć zarówno w budynku muzeum łącznie ze zwiedzaniem wystaw muzealnych, jak i w formie wyjazdowej w świetlicach, szkołach i placówkach oświatowych. Warsztaty odbędą się w dniach 21 marca – 13 kwietnia 2022 r.

Prosimy, aby uczestnicy warsztatów przynieśli ze sobą po 2 gotowane jajka (w przypadku zapisu na warsztaty pisankarskie) lub żywe gałązki do wykonania palmy (tj. brzozy, bazi, bukszpanu lub innych zimozielonych roślin).

Warsztaty poprowadzi twórca ludowy pani Edyta Sak. Zgłoszenia w gmachu muzeum lub pod telefonem (25) 798 27 16. Koszt zajęć – 7 zł od osoby.