VI Rajd 3-Majowy szkół Powiatu Łukowskiego

Rajd

27 kwietnia br. po raz szósty Powiat Łukowski i Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie zaprosili młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Łukowskiego do udziału w VI Rajdzie 3-Majowym. Uczestnicy Rajdu autokarami przejechali z Łukowa do Klimek, gdzie wyruszyli w stronę pomnika ks. Brzóski.

Przy pomniku Starosta Łukowski Dariusz Szustek oficjalnie otworzył VI Rajd 3-Majowy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Łukowskiego, natomiast nauczyciele Arkadiusz Koboj oraz Michał Świder przybliżyli wszystkim zebranym  historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, historię rezerwatu Jata oraz bohaterów Powstania Styczniowego, m.in. ks. Stanisława Brzóski. Delegacje uczniów złożyły wieniec i zapaliły znicze przy pomniku. Następnie maszerując leśnymi ścieżkami młodzież dotarła do pomnika AK, gdzie również złożono kwiaty i oddano hołd poległym. Po przejściu 12 kilometrów  uczestnicy dotarli do Wiaty Edukacyjnej „Ostoja” w Żdzarach, gdzie czekało już ognisko i ciepłe kiełbaski z grilla. Na zakończenie już tradycyjnie wszyscy zaśpiewali „Witaj majowa jutrzenko”. Starosta Łukowski – Dariusz Szustek, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 – Anna Pietrzak oraz nadleśniczy – Grzegorz Uss wręczyli delegacjom szkół podziękowania za udział w rajdzie.

Rozstrzygnięto również konkurs  fotograficzny pn. “Miejsca pamięci ziemi łukowskiej”. Na konkursową skrzynkę spłynęło łącznie 104 fotografie. Komisja konkursowa wytypowała trzy najlepsze prace:

I miejsce – Bartosz Rychta
II miejsce – Anna Sierakowska