Uroczyste otwarcie zmodernizowanej ulicy i ronda

Otwarcie ulicy ks. Jerzego Popiełuszki oraz nowego ronda im. Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego

W dniu 17.10.2018r odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia i poświęcenia  zmodernizowanej ulicy  ks. Jerzego Popiełuszki oraz nowego ronda im. Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II w Lukowie.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu powiatowego  na czele ze Starostą Łukowskim p.Januszem Koziołem, przedstawiciele władz samorządu Miasta Łuków na czele z Burmistrzem p.Dariuszem Szustkiem, księża na czele proboszczem parafii  Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie, młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łukowie z opiekunem oraz osoby zainteresowane wydarzeniem. Podczas uroczystości miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie inwestycji przez z ks. Krzysztofa Stepczuka Proboszcza parafii  NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Cała inwestycja prowadzona przez samorząd powiatowy szacowana jest na kwotę ponad 6 mln złotych. Powiat Łukowski pozyskał na ten cel kwotę 3 mln złotych ze środków w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

Zadanie inwestycyjne wsparły samorządy Gminy i Miasta Łuków. Rada Gminy Łuków przekazała na ten cel kwotę 750 tys., natomiast Radni Rady Miasta Łuków zdecydowali o przekazaniu Powiatowi Łukowskiemu  kwotę 600 tys. zł. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy odcinek inwestycji obejmował modernizację drogi powiatowej łączącej Ławki z ul. Zimna Woda, natomiast drugi dotyczył modernizacji ulicy  ks. Jerzego Popiełuszki oraz budowy ronda  im. Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego w Łukowie. Ulica ks. Jerzego Popiełuszkiposzerzona została do 10 metrów i zyskała pas rowerowy i chodniki po obydwu jej stronach. Wokół powstało około 80 miejsc parkingowych.

W załączeniu nota biograficzna Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego /PDF/