Starosta Łukowski i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu z medalami

Medal dla Starosty

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Inicjatywa miała na celu uczczenie dnia pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych oraz 25 lat ustanowienia samorządu województwa lubelskiego. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Do udziału w Wojewódzkich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich szczebli: gmin, powiatów i województwa oraz przedstawiciele służb mundurowych, rektorzy uczelni wyższych, przedstawiciele samorządowych jednostek województwa lubelskiego czy prezesi spółek z naszego regionu. Wydarzenie było idealną okazją do wyróżnienia wszystkich samorządowców, którzy wnieśli realny wkład w budowanie jedności samorządowej i podnoszenie jakości życia obywateli.

Po oficjalnych przemówieniach odbyła się debata samorządowa „Silny samorząd na miarę wyzwań przyszłości”. Następnie nastąpiło oficjalne wręczenie wyróżnień państwowych. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Miło nam poinformować, że Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał Starosta Łukowski – Dariusz Szustek. Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono 4 osoby, 18 otrzymało Srebrny Krzyż Zasługi, a 5 osób odznaczono Brązowym Krzyżem Zasługi.

Marszałek Jarosław Stawiarski w imieniu Zarządu wyróżnił Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego 38 przedstawicieli samorządów za zaangażowanie w pracę samorządową oraz wszelkie działania wspierające rozwój regionu i wzmacniające siłę wspólnot lokalnych. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Wisiński.  Dodatkowo 20 przedstawicieli Starostw Powiatowych w tym Starostwo Powiatowe w Łukowie i 4 miast na prawach powiatu otrzymało dyplomy uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju samorządności w 25. rocznicę ustanowienia samorządów wojewódzkich i powiatowych.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego