„Stąd daleko odejść…”, koncert pamięci Agaty Budzyńskiej

W ramach promocji kultury, Powiat Łukowski włączył się kampanię edukacyjno-informacyjną w audycji TVP3 Lublin pn. „Stąd daleko odejść…”, z koncertu pamięci Agaty Budzyńskiej w 25. rocznicę śmierci. Nagranie koncertu odbyło się w dniu 22 września 2021 r.  z udziałem przedstawicieli naszego samorządu.

Celem kampanii jest upowszechnianie informacji o zmarłych artystach z regionu lubelszczyzny, których twórczość była inspirowana między innymi regionalnymi obyczajami, przyrodą i kulturą regionu.

Twórczość Agaty Budzyńskiej w aranżacji lubelskich artystów będzie prezentowana w trakcie zarejestrowanego koncertu na antenach regionalnych oraz ogólnopolskich. W związku ze współorganizacją koncertu wywiadu udzielił również Starosta Łukowski Dariusz Szustek w programie „Poranek Między Wisłą a Bugiem”.