Spotkanie Wicestarosty z uczestnikami porozumienia na rzecz ochrony pracy w rolnictwie

W dniu  4 lutego  br. w Starostwie Powiatowym w Łukowie odbyło się  spotkanie  uczestników „Porozumienia na rzecz wspólnych przedsięwzięć w zakresie ochrony pracy w rolnictwie  indywidualnym  i  bezpieczeństwa  na  obszarach  wiejskich.”

Porozumienie stawia sobie następujące cele:

1. Cel edukacyjny – upowszechnianie  osiągnięć  techniki i  nauki  w  zakresie ochrony życia i  zdrowia poprzez: podnoszenie wiedzy i świadomości, informowanie o występujących zagrożeniach i ich skutkach, propagowanie wiedzy o sposobach ograniczania i eliminowania zagrożeń.

2. Cel integracji społeczeństwa – integrowanie społeczności i podmiotów prawnych wokół idei ochrony życia i zdrowia.

W   spotkaniu   uczestniczyli   Wicestarosta   Janusz   Kozioł,     Naczelnik   Wydziału   Rolnictwa, Leśnictwa   i   Ochrony   Środowiska   Grzegorz   Świerczewski   oraz   przedstawiciele:   Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łukowie, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Powiatowej  Państwowej   Straży   Pożarnej   i  Komendy   Powiatowej   Policji   w Łukowie oraz  Izby  Rolniczej  Powiatu  Łukowskiego. Na   spotkaniu   dokonano   podsumowania   realizacji   planu   działań   podejmowanych   w   2020 r.  oraz  został  ustalony i przyjęty do realizacji plan działania na  2021 rok.

W 2021   roku   przewidziane   zostały  do   realizacji   szkolenia,   pokazy,   konkursy  i   olimpiady oraz  imprezy  masowe.