Spotkanie promujące program Erasmus+

Spotkanie promujące program Erasmus+

W środę, 21 grudnia br., odbyło się spotkanie promujące program Erasmus+ i projekt praktyk zagranicznych w czeskiej Ostrawie zrealizowany w roku 2022 przez uczniów technikum z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie.

Celem spotkania było promowanie idei praktyk zagranicznych wśród uczniów młodszych klas technikum naszej szkoły. Cel ten z nieskrywaną satysfakcją realizowali uczestnicy projektu z klas o profilu: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik elektryk i technik handlowiec.

Podczas czterech sesji w przyjaznej atmosferze młodsi uczniowie mogli zapoznać się z kulisami przygotowań do wyjazdu, jak również z samym pobytem w Ostrawie. Filarem spotkania była emisja filmu-relacji, przygotowanego przez uczestniczkę projektu Darię Misiak. Następnie koordynator projektu Marek Pietrzak przeprowadził wyczerpujący reportaż z uczestnikami wyjazdu. Czas na zadanie swoich pytań mieli również słuchacze. Kameralne spotkania kończyły wręczenia zaświadczeń „Europass Mobilność”, które potwierdzały kwalifikacje zawodowe zdobyte przez naszych uczniów podczas praktyk zawodowych.

W grudniu 2022 roku szkoła kończy pewien etap związany ze zrealizowanym projektem, jednocześnie wykonując pierwszy krok na drodze cyklicznych wyjazdów na praktyki zagraniczne uczniów łukowskich Alej.

Program Erasmus+ współfinansowano z środków Unii Europejskiej.

 

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie