SIATKÓWKA DZIEWCZĄT- IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023

W dniu 23 lutego 2023r. PSZS w Łukowie był organizatorem Finału Powiatu Łukowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Turniej powiatowy odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie udział w zawodach wzięły następujące szkoły: SP 1 Łuków, SP 4 Łuków, SP Wojcieszków, SP Gołąbki, SP Stara Prawda, SP Strzyżew.

Zespoły podzielono na dwie grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem ,,każdy z każdym” do dwóch setów wygranych. Później mistrzowie grup zagrali mecz o I miejsce w turnieju a zespoły z drugich miejsc o III miejsce.

Wyniki zawodów:

Grupa A                                                                      Grupa B

1. SP  Stara Prawda                                                   4.   SP Strzyżew
  2. SP  Gołąbki                                                             5.   SP 4 Łuków
  3. SP Wojcieszków                                                    6.   SP 1 Łuków

Kolejność końcowa:

1) SP 4 Łuków – op. Katarzyna Nowicka, awans do dalszych gier

2) SP Wojcieszków – op. Agnieszka Józwik

3) SP Stara Prawda – op. Anna Czub

4) SP Strzyżew – op. Jarosław Borek

5-6) SP Gołąbki – op. Joanna Stolarczuk

5-6) SP 1 Łuków – op. Robert Samujło

Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostałe zespoły Dyplomy. SP 4 w Łukowie będzie reprezentować powiat łukowski na zwodach rejonowych, które odbędą się w 28 lutego 2023 w Białej Podlaskiej.

Realizowany projekt – ,,Zadanie w zakresie popularyzacji i upowszechniania kultury fizycznej i sportu we wszystkich typach szkół z terenu powiatu łukowskiego poprzez organizację oraz udział w imprezach sportowych o zasięgu ponadgminnym” jest dofinansowany z budżetu Powiatu Łukowskiego.

Informacja i zdjęcie: PSZS w Łukowie Marcin Grzeczyński