Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Łuków i Ziemia Łukowska oczami dzieci i młodzieży”

W dniu 11.05.2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Łuków i Ziemia Łukowska oczami dzieci i młodzieży”, zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Na konkurs wpłynęło 104 prace. Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych.

W kategorii przedszkola nagrody i dyplomy otrzymują:

1. Marcelina Miernicka, ,,Kościół parafialny NMP Matki Kościoła” (opiekun: Małgorzata Cabaj);
  2. Helena Szczygielska, ,,Moje miasto” (opiekun: Grażyna Mądra, Elżbieta Cąkała);
  3. Piotr Skrzyszewski, ,,Pomnik” (opiekun: Magdalena Skrzyszewska);

wyróżnienie – Nadia Żądełek, ,,Fontanna” (opiekun: Agnieszka Hut).

W kategorii klasy 1- 3 nagrody i dyplomy otrzymują:

1. Maria Bryzek, ,,Pomnik ks. Stanisława Brzóski jesienią” (opiekun: Agnieszka Federczyk);
  2. Aleksandra Bącik, ,,Pomnik Henryka Sienkiewicza w Łukowie”, (opiekun: Ilona Bącik);
  3. Maria Gałach, ,,Baseny w Łukowie” (opiekun: Ewa Ścioch);

wyróżnienie – Milena Żołopa, ,,Muzeum Regionalne w Łukowie” (opiekun: Magdalena Żołopa, Monika Wolanin – Drozd).

W kategorii klasy 4-8 nagrody i dyplomy otrzymują:

1. Maja Płudowska, ,,Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej” (opiekun: Agata Izdebska – Sierpień);
  2. Milena Borowiak, ,,Parafia Przemienienia Pańskiego w Łukowie kiedyś i dziś” (opiekun: Tomasz Piros);
  3. Wiktoria Chromińska, ,,Kościół w Zembrach (stary)” (opiekun: Agata Izdebska – Sierpień);

wyróżnienie – Kamil Kośla, ,,Moja szkoła” (opiekun: Marcin Mazur).

W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrody i dyplomy otrzymują:

1. Norbert Sierpień, ,,Pomnik Mitropa w Szaniawach” (opiekun: Agnieszka Czerska – Pawlak);
  2. Grzegorz Celiński, ,,Kościół w Trzebieszowie” (opiekun: Danuta Markowska – Mościcka);
  3. Justyna Borkowska, ,,Kościół” (opiekun: Agnieszka Czerska – Pawlak);

wyróżnienie – Emilia Stycuła, ,,Muzeum Regionalne w Łukowie” (opiekun: Dorota Panasiuk).

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w dniu 18.05.2021 r. (wtorek) o godz. 13.00 w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Dodatkowa nagroda specjalna

Jednocześnie informujemy, że wszystkie prace biorą udział w konkursie na największą liczbę polubień na stronie Facebook naszego muzeum. Zwycięzca internetowego głosowania otrzyma nagrodę specjalną. Na Państwa głosy czekamy do dnia 16.05.2021 r. (do godz. 24.00).  Zapraszamy do głosowania.