Promesy na zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP wręczone

W ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych „Mały Strażak”, w dniu 21 czerwca 2023 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup sprzętu i wyposażenia dla 189 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. lubelskiego. Promesy w wysokości po 15 000 zł. z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia otrzymały również Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Powiatu Łukowskiego.  W uroczystym wydarzeniu udział wziął Pan Janusz Kozioł – Wicestarosta Łukowski,  Prezes Zarządu OW ZOSP RP w Łukowie, który odebrał promesę dla OSP w Gręzówce. Jednostki OSP z terenu Powiatu Łukowskiego, które otrzymały dotację z programu „Mały strażak” w 2023 r. to: OSP w Burcu, gm. Wojcieszków; OSP w Fiukówce, gm. Krzywda; OSP w Gręzówce, gm. Łuków; OSP w Jarczewie, gm. Wola Mysłowska; OSP w Jeleńcu, gm. Stanin; OSP w Ksawerynowie, gm. Wola Mysłowska;  OSP w Nurzynie, gm. Trzebieszów; OSP w Oszczepalinie Drugim, gm. Wojcieszków; OSP w Popławach-Rogalach, gm. Trzebieszów; OSP w Rosach, gm. Stoczek Łukowski;  OSP w Sięciaszce Drugiej, gm. Łuków; OSP w Turzych Rogach, gm. Łuków; OSP w Woli Gułowskiej, gm. Adamów; OSP w Woli Okrzejskiej, gm. Krzywda.