Program „Sportowa Polska” – edycja 2020 rozstrzygnięty

Dzięki Programowi „Sportowa Polska” dofinansowane zostaną 222 inwestycje na łączną, rekordową kwotę 314 043 700 zł.  Pozwoli to na wybudowanie, wyremontowanie, przebudowę lub modernizację 378 obiektów sportowych na terenie całego kraju.

Na sportowe inwestycje w Powiecie Łukowskim resort przekaże aż ponad 2,4 mln zł  na infrastrukturę sportową w Gminie Stanin i Wojcieszków.

Środki umożliwią budowę i modernizację m.in. boisk piłkarskich , boisk wielofunkcyjnych.

Dofinansowanie otrzymają na:

•  przebudowę boiska piłkarskiego w Kosutach (Gmina Stanin) – 574 300 zł.
  • budowę boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej w Wojcieszkowie i Szkole Podstawowej w Oszczepalinie Drugim oraz budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Wólce Domaszewskiej i Szkole Podstawowej w Woli Bystrzyckiej (Gmina Wojcieszków) – 1 825 800 zł.