Powiat Łukowski złożył wniosek na ponad 10 mln PLN

Powiat Łukowski przystąpił do kolejnego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. W jego ramach można było ubiegać się o środki finansowe na rozwój kształcenia zawodowego.

Złożony przez nas wniosek obejmuje wszystkie szkoły Powiatu realizujące treści kształcenia zawodowego. Planowany okres realizacji to lata 2021 – 2023. W tym czasie zrealizowane zostaną: zajęcia dodatkowe dla uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku prac, wspieranie uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień, zajęcia dodatkowe dla uczniów umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy i umiejętności zawodowych, doskonalenie zawodowe nauczycieli kształcenia zawodowego, staże zawodowe dla uczniów i doposażenie pracowni kształcenia zawodowe we wszystkich szkołach objętych projektem.

Łączny budżet projektu zaplanowany został na kwotę ponad 10 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, to kwota prawie 9 milionów złotych.

Pozytywne rozstrzygnięcie konkursu pozwoli na dalsze podnoszenie jakości kształcenia w naszych szkołach i zwiększenie zainteresowania kształceniem zawodowym na poziomie technikum i szkoły branżowej. Realizacja zadań w ramach złożonego projektu będzie kontynuacją działań prowadzonego obecnie projektu „Wzmocnienie i podniesienie jakości systemu kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim”, który kończy się w grudniu 2020 r, a jego budżet to ponad 3 miliony złotych.

Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie konkursu.