Podsumowanie Eliminacji Powiatowych 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 7 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Krynce odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu łukowskiego, organizowane przez Powiatową Komendę Policji w Łukowie oraz Starostwo Powiatowe w Łukowie.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, został zorganizowany  w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat,  grupa II – pozostali uczniowie.

W turnieju wzięło udział 10 szkół, które wystawiły 4 drużyny w grupie I i 8 drużyn w grupie II.

Po przywitaniu uczestników turnieju oraz przybyłych gości przez nadkom. Krzysztofa Golbę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół w Krynce.

Zwycięzcami turnieju w grupie I zostali:

I miejsce – Zespół Szkół w Krynce (Krystian Dylak, Nikola Jastrzębska, Mikołaj Karwowski i Tatiana Księco)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzywdzie  (Filip Czerniec, Natalia Goławska, Kacper Lis i Kinga Skorupa)

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mysłowie  (Amelia Leszko, Weronika Wdowiak, Jakub Struniawski i Mateusz Matyka)

Najlepszy wynik indywidualnie w grupie I uzyskała Natalia Goławska ze Szkoły Podstawowej w Krzywdzie.

Zwycięzcami turnieju w grupie II zostali:

I miejsce – Zespół Szkół w Krynce (Karol Bielecki, Kacper Rudnicki i Paulina Sadło)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Mysłowie (Adrian Czajka, Kacper Białach i Milena Popiołek)

III miejsce – Zespół Szkół w Serokomli (Piotr Syta, Maja Bancerz i Jakub Wróbel)

Najlepszy wynik indywidualnie w grupie II uzyskała Paulina Sadło z Zespołu z Zespołu Szkół w Krynce.

Nagrody ufundowali:

– Starostwo Powiatowe w Łukowie

– Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej

Zwycięskie drużyny z Zespołu Szkół w Krynce będą reprezentowały Powiat Łukowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w Łęcznej.