Podpisanie umów o realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

W dniu 31 lipca 2023 r. Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł podpisali z Wójtem Gminy Krzywda oraz Burmistrzem Miasta Stoczek Łukowski umowy o realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Realizacją Programu w Powiecie Łukowskim zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie.

W ramach powyższego Programu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie pozyskało  środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 635 722,61 zł na realizację następujących projektów:

1. Realizowanych w ramach obszaru D programu do wysokości 457 900,00 zł:

– ,,Likwidacja barier transportowych – zakup autobusu do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Stoczku Łukowskim”. Realizatorem projektu jest Miasto Stoczek Łukowski.

– ,,Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych”. Realizatorem projektu jest Gmina Krzywda.

1. Realizowanych w ramach obszaru F do wysokości 177 822,61 zł:

– ,,Rozwój infrastruktury Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim”. Realizatorem projektu jest Miasto Stoczek Łukowski.