Odznaczenia państwowe i resortowe dla zasłużonych mieszkańców regionu

Mieszkańcy województwa lubelskiego zasłużeni w służbie państwu i społeczeństwu zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Podczas ceremonii, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medale Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej i Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Srebrny Krzyż Zasługi odebrał radny powiatu łukowskiego  – Władysław Karaś.

Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości, nadane przez Prezydenta RP, otrzymali zasłużeni łukowscy działacze podziemia w czasach PRL: Witold Stępniewski, Józef Borkowski, Andrzej Komorowski, Józef Lipka-Chudzik oraz Bogdan Szyszkowski (pośmiertnie, odznaczenie w imieniu rodziny odebrał Janusz Turski).

Źródło/Zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki