W dniach 12–14 czerwca w Radomsku odbyły się 33. Mistrzostwa Polski Seniorek oraz 96. Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów.
Klub Olimpijczyk Łuków reprezentowało dwoje zawodników – Julia Ognik oraz Błażej Borkowski.
Znakomity występ zanotował Błażej Borkowski, który w kategorii wagowej do 75 kg wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski.
Podopieczny Roberta Dołęgi przypieczętował wysokie, trzecie miejsce rekordami życiowymi, które od soboty wynoszą:
- rwanie – 133 kg,
- podrzut – 155 kg,
- dwubój – 288 kg.
Podium kat. 75 kg:
- Konrad Łazuga (KS Budowlani Opole) 323 kg
- Michał Kościuk (AZS-AWF Biała Podlaska) 289 kg
- Błażej Borkowski (Olimpijczyk Łuków) 288 kg
W rywalizacji kobiet w kategorii do 61 kg wystartowała Julia Ognik. Mistrzyni Polski juniorek zajęła piąte miejsce, uzyskując 164 kg w dwuboju (74 kg w rwaniu oraz 90 kg w podrzucie).
Udział zawodników w mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łuków oraz Powiatu Łukowskiego.
Pełne wyniki
Z wyrazami szacunku,
Robert Dołęga









