Mistrzostwa Polski Seniorek oraz 96. Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów.

W dniach 12–14 czerwca w Radomsku odbyły się 33. Mistrzostwa Polski Seniorek oraz 96. Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów.

Klub Olimpijczyk Łuków reprezentowało dwoje zawodników – Julia Ognik oraz Błażej Borkowski.

Znakomity występ zanotował Błażej Borkowski, który w kategorii wagowej do 75 kg wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Podopieczny Roberta Dołęgi przypieczętował wysokie, trzecie miejsce rekordami życiowymi, które od soboty wynoszą:

  • rwanie – 133 kg,
  • podrzut – 155 kg,
  • dwubój – 288 kg.

Podium kat. 75 kg:

  1. Konrad Łazuga (KS Budowlani Opole) 323 kg
  2. Michał Kościuk (AZS-AWF Biała Podlaska) 289 kg
  3. Błażej Borkowski (Olimpijczyk Łuków) 288 kg

W rywalizacji kobiet w kategorii do 61 kg wystartowała Julia Ognik. Mistrzyni Polski juniorek zajęła piąte miejsce, uzyskując 164 kg w dwuboju (74 kg w rwaniu oraz 90 kg w podrzucie).

Udział zawodników w mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łuków oraz Powiatu Łukowskiego.

Pełne wyniki 

https://www.pzpc.pl/aktualnosci/wiadomosci/8685/byly-emcoje-rekordy-rodzinne-historie-i-mistrzowie-przez-duze-m

Z wyrazami szacunku,

Robert Dołęga