,,Łukowiacy” z koncertami na Mazurach

Łukowiacy na Mazurach

W dniach 31 lipca – 8 sierpnia 2021 roku 100 osobowa grupa tancerzy i muzyków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej ,,Łukowiacy” przebywała na letnim wyjeździe wakacyjnym nad pięknymi jeziorami mazurskimi.

Bazą pobytu zespołu były malowniczo położone Kruklanki koło Giżycka. W programie pobytu zespołu były m.in. koncerty na Dniach Kruklanek oraz na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Węgorzewie. Występy te oklaskiwali również licznie wypoczywający na Mazurach mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego. Poza koncertami członkowie zespołu aktywnie wypoczywali nad jeziorem, doskonalili swoje umiejętności na próbach, a także zwiedzali Mikołajki, Giżycko, Mamerki, Sztnort i Węgorzewo. Mazury to kolejny polski region, na którym ,,Łukowiacy” zaprezentowali swoje umiejętności.