Konkurs „Kobieta Zakodowana”

Ernest Złoch  z klasy 3TI , Zespołu  Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, zdobył pierwsze miejsce w konkursie bibliotecznym „Kobieta zakodowana”.  Dwa, równorzędne, drugie miejsca zajęły uczennice drugiej klasy Tha, Katarzyna Ambroziak i Martyna Ziarek. Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną  („Bibliotekę w Alejach”) był skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie,  posiadających telefon ze skanerem kodów QR  czyli  Quick Response Code.

Konkurs miał być uwieńczeniem obchodów 8 marca ale z powodów pandemicznych, by wszyscy uczniowie mogli wziąć w nim udział, trwał ponad dwa miesiące.

Polegał na szukaniu na terenie Szkoły (biblioteka, korytarze, szatnie a nawet sekretariat i gabinet dyrektorski) kodów QR, zeskanowaniu znalezionego, przeczytanie pytania i odpowiedź na nie w formie maila.

Pytania dotyczyły sławnych  kobiet z terenu powiatu łukowskiego, zasłużonych Polek i znanych kobiet ze wszystkich stron świata.

Dodatkowe punkty można było zdobyć odwiedzając strony Szkoły ( http://zs1.lukow.pl  lub https://www.facebook.com/ZSNR1Lukow i Biblioteka w Alejach. Należało je także polubić i udostępnić.

Jeśli zdarzyło się tak, że odcyfrowany kod zaprowadził uczestnika wprost na którąś ze stron Szkoły w internecie i jeśli, dodatkowo, zrobił miły wpis, składający się co najmniej z 5 słów, dodatkowe punkty zasilały jego konto.

Każde działanie było punktowane a suma punktów wyznaczała miejsce zdobyte w konkursie (w przypadku miejsc ex aequo  liczył czas wcześniej przysłanego maila.)

Nagrodami były karty upominkowe do EMPIK-u  na kwotę 100zł, 50zł i 25zł).

Szczegółowy regulamin udostępniono w bibliotece a także na stronach szkoły.

Na plakatach konkursowych uczestnicy znajdowali  kod z krótką instrukcją postępowania.

Dodatkowo w bibliotece można było obejrzeć wystawę książek sławnych pań, oczywiście z możliwością wypożyczenia woluminów.

Zwycięzca wykazał się ogromną pracowitością i wytrwałością poszukując QR kodów, które były rozwieszone w szkole ale jednocześnie trochę ukryte.

Ernest odpowiedział na 44. pytania (wszystkich było 54.) a musiał do tego celu znaleźć i odczytać zawrotną, jak sam mówi, ilość kodów, bo ponad 100.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach. Konkurs „Kobieta Zakodowana” zaciekawił uczniów i cieszył się sporym powodzeniem mimo utrudnień pandemicznych,  biblioteka planuje kolejne edycje  w następnych latach.

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie