Koncert Jubileuszowy z okazji 50-lecia Orkiestry Dętej OSP w Stoczku Łukowskim

19 marca 2022 roku w MOK w Stoczku Łukowskim odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 50-lecia Orkiestry Dętej OSP w Stoczku Łukowskim.

Uroczystość ze swadą prowadził konferansjer Tomasz Szuran z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który przedstawił przybyłym program tego spotkania.

Później uczestnicy koncertu poznali historię Orkiestry za pomocą prezentacji multimedialnej, zawierającej kadry z jej przeszłości.

Następnie dyrektor MOK Tomasz Drosio przedstawił zebranym organizatorów uroczystości: Orkiestrę Dętą OSP pod batutą kapelmistrza Dariusza Kaczmarskiego, władze miasta: Burmistrza Marcina Sentkiewicza oraz Radnych Rady Miasta z Przewodniczącym Krzysztofem Szczepańczykiem i Wiceprzewodniczącym Januszem Rosą na czele. Następnie powitani zostali zaproszeni goście – przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych: Dariusz Szustek (Starosta Łukowski), Andrzej Wisiński (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego), Jerzy Siwiec (Sekretarz Powiatu Łukowskiego) oraz Artur Sępoch (Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie). Przywitani zostali także przedstawiciele Urzędu Miasta, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawiciele sponsorów oraz dawni członkowie Orkiestry i rodziny obecnych orkiestrowych muzyków, którzy stanowili publiczność tej uroczystości. Część oficjalną uroczystości zakończyły gratulacje dla Orkiestry oraz okolicznościowe upominki składane przez przedstawicieli władz oraz Zarząd OSP.

Następnie nastąpiła ta część spotkania, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością – okolicznościowy koncert. W brawurowych wykonaniach znanych i lubianych utworów muzykom z orkiestry towarzyszyli zaprzyjaźnieni soliści: Iwona Gastołek i Paulina Plak oraz występujący gościnnie Roman Kogut z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który przybył na zaproszenie Dariusza Kaczmarskiego, łączącego obowiązki kapelmistrza naszej orkiestry z obowiązkami dyrygenta RZA WP.

Po muzycznych wzruszeniach nadeszła pora na podziękowania i okolicznościowy tort, który był okazją do rozmów i mniej oficjalnych gratulacji składanych muzykom.

Ten koncert stanowił oficjalne rozpoczęcie roku jubileuszu 50-lecia Orkiestry Dętej OSP, podczas którego przewidzianych jest jeszcze wiele innych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy Orkiestry i muzyki.

Już w sobotę 26 marca w MOK odbędzie się kolejny otwarty koncert jubileuszowy, zapraszamy wszystkich melomanów!