Komunikat z XXXI sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

KOMUNIKAT
W dniu 25 października 2021 r. o godz. 10:00 odbyła się XXXI sesja Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie wyboru członka Zarządu Powiatu Łukowskiego oraz zmiany uchwały Rady Powiatu Łukowskiego Nr I/8/2018 z dnia 19 listopada 2018 r.
  • w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu Rady Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu.
  • w sprawie uchwalenia „Rocznego Programu Współpracy na rok 2022 Powiatu Łukowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dn. 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie”.
  • w sprawie ustalenia na 2022 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2021 rok.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie stanowiska wyrażającego apel do mieszkańców powiatu łukowskiego w sprawie szczepienia się przeciwko chorobie COVID-19.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z działalności Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • informacja o sytuacji w rolnictwie na terenie Powiatu Łukowskiego złożona przez: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR w Łukowie, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łukowie, Biuro Powiatowe ARiMR w Łukowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Lubelską Izbę Rolniczą.
  • informacja o stanie środowiska na terenie powiatu łukowskiego.
  • informacja o działaniach kontrolnych przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie na terenie powiatu łukowskiego w 2020 r.
  • informacja o realizacji zadań z zakresu kultury, kultury fizycznej i sportu w Powiecie Łukowskim w okresie od września 2020 r. do września 2021 r.
  • informacja za I półrocze 2021 roku o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Łukowskiego, o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego, o przebiegu wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie i powiatowych instytucji kultury.
  • informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Łukowskiego w roku szkolnym 2020/2021.
  • informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o oświadczeniach majątkowych złożonych przez radnych za 2020 rok.
  • informacja dla Rady Powiatu Łukowskiego dotycząca oświadczeń majątkowych złożonych Staroście Łukowskiemu za 2020 rok.
  • informacja Wojewody Lubelskiego o oświadczeniach majątkowych Przewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego i Przewodniczącego Zarządu Powiatu Łukowskiego za 2020 rok.

Przewodniczący Rady
– Karol Ciołek–