Komunikat z LVI sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

KOMUNIKAT

W dniu 19 czerwca 2023 r. o godz. 10:00  odbyła się LVI sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Łukowskiego wotum zaufania.
  • w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Zarządu Powiatu Łukowskiego z wykonania budżetu za 2022 rok.
  • w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie za rok 2022.
  • w sprawie nadania Statutu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Łukowie.
  • w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie hipoteką nieruchomości stanowiących własność Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości pomiędzy Powiatem Łukowskim a Skarbem Państwa.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2023 rok.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z działalności Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • Raport o stanie Powiatu Łukowskiego w 2022 roku.
  • informację o funkcjonowaniu Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie i stanie dróg powiatowych w Powiecie Łukowskim.
  • Informacje: a) w sprawie „Zbiorczego sprawozdania z udzielonych w 2022 roku ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym, przypadających Powiatowi Łukowskiemu i jednostkom podległym”, b) w sprawie informacji o wykonaniu w 2022 roku planu finansowego rachunku dochodów pochodzących ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i wydatków nimi finansowanych, c) w sprawie informacji o wykonaniu w 2022 roku planu finansowego rachunku dochodów pochodzących ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i wydatków nimi finansowanych, d) w sprawie informacji o wykonaniu w 2022 roku planu finansowego rachunku dochodów pochodzących ze środków Funduszu Pomocy i wydatków nimi finansowanych.
  • Ocenę zasobów pomocy społecznej za 2022 rok.
  • informację dotyczącą funkcjonowania transportu zbiorowego na terenie Powiatu Łukowskiego oraz o funkcjonowaniu PKS w Łukowie S.A.
  • informację o funkcjonowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie w 2022 r. i w pierwszym kwartale 2023 r.

Przewodniczący Rady
– Karol Ciołek –