Kolonie „Lato w mieście. Bemowo 2021”

W dniach 02 – 09 sierpnia 2021 uczniowie Zespołu Placówek w Łukowie brali udział w koloniach “Lato w mieście. Bemowo 2021” w Warszawie”.

Uczniowie Zespołu Placówek gościli na terenie Szkoły Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie, gdzie spotkali się z dużą życzliwością i wsparciem ze strony dyrektor szkoły pani Danuty Zawadzkiej oraz nauczycieli i pracowników obsługi.

Program „Lato w mieście” był bardzo bogaty i przewidywał wycieczki po Warszawie i poznawanie historii miasta, zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne oraz zdobywanie  kompetencji społecznych i rozwijanie samodzielności. Nasza grupa zwiedzała Warszawę pod przewodnictwem nauczyciela historii pana Krzysztofa Łapy, który w ciekawy sposób przybliżał nam historię stolicy. Uczniowie zwiedzili Warszawski Ogród Zoologiczny, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Warszawskie Łazienki Królewskie. Nie zabrakło miejsca na aktywne spędzanie czasu. Popołudniami organizowano rozgrywki i zawody sportowe. Odbyło się też wiele towarzyskich meczów piłki nożnej i zajęć ruchowych przy muzyce, dzięki którym uczniowie mogli się zintegrować i poznać. Wychowawcy zorganizowali również wyjścia na pizzę, do Macdonald  i lody.

Kolonie zakończono wspólnym grillem, na który zaproszono wszystkich ludzi, dzięki którym uczniowie Zespołu Placówek mogli gościć w Warszawie. Nie zabrakło wielu ciepłych słów ze strony władz dzielnicy Bemowo, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 150 w Warszawie. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców pani Anny Kryczka – Wysokińskiej i pana Marcina Mazura przygotowali  podziękowania dla wszystkich zgromadzonych. Słowa podziękowań dzieci dostarczyły wiele wzruszeń. Wielką radość sprawiły również niespodzianki dla dzieci i wychowawców od Burmistrza Dzielnicy Bemowo pana Piotra Kobierskiego. Uczniowie zgodnie przyznali, że były to najaktywniejsze  i najlepsze kolonie, na jakich byli.

Na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 150 Pani Danuty Zawadzkiej przekazane zostały podziękowania ze strony Dyrektor Zespołu Placówek  w Łukowie – Pani Danuty Kowal oraz Starosty Łukowskiego – Pana Dariusza Szustka  i Wicestarosty Łukowskiego  – Pana Janusza Kozioła.

Kolonie „Lato w mieście. Bemowo 2021” odbyły się dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o dobrych sercach i rękach niosących bezinteresowną pomoc. Mamy nadzieję, że kolonie w Warszawie będą również początkiem owocnej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 150 w Warszawie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do następujących osób:

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 150 w Warszawie, Pani Danuty Zawadzkiej
  • Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Pani Urszuli Kierzkowskiej
  • Wiceburmistrza Dzielnicy Bemowo, Pana Piotra Kierzkowskiego
  • Naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bemowo, Pani Katarzyny Niedźwieckiej
  • Radny Dzielnicy Bemowo, Piotr Klażyński
  • Pani Grażyna Żółtowska
  • Pan Krzysztof Łata
  • Pan Marcin Sikorski, Firma „Szwajcarka”

Informacja:  Anna Kryczka-Wysokińska