Biwak zuchowy „Wędrówki pełne frajdy”

Biwak zuchowy „Wędrówki pełne frajdy”

Od kilku lat zuchy z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wypoczywają podczas wakacyjnych wyjazdów. Były już w Nowej Słupi w Górach Świętokrzyskich, w Rakszawie nieopodal Łańcuta, w Cieszynie i Czechach, w Starosielu koło Dubienki. W tym roku przyszedł czas na Roztocze. To w owym regionie zorganizowano biwak zuchowy „Wędrówki pełne frajdy” – w Hucie Różanieckiej (pow. lubaczowski, woj. podkarpackie) w dn. 14 – 16 lipca 2021 r.

Uczestnicy odwiedzili Zamość, a tam – ogród zoologiczny oraz Stare Miasto. Bawili się również w Wiosce Przygody „Frajda” w Bliżowie – nie zabrakło atrakcji podczas gier i zabaw, toru przeszkód czy zajęć o rdzennych Amerykanach. Zuchy wyruszyły również na szlaki Puszczy Solskiej, podziwiając słynne szumy na potokach Tanew i Jeleń, zawędrowały do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wiele ciekawych doświadczeń zdobyły w kompleksie „Archipelag Roztocze-Park Żywiołów” w Budach koło Krasnobrodu – miały szansę zdobywać wiedzę również przy użyciu różnych urządzeń multimedialnych. Ostatniego dnia udały się do Rudnika nad Sanem, gdzie w Centrum Wikliniarstwa poznawały tajniki wyplatania koszyków. Dotarły również do Sandomierza, w którym przeszły podziemną trasą turystyczną.

Zwiedzaniu towarzyszyły liczne warsztaty. Zuchy zdobywały też sprawności łazika i przyrodnika. Nad organizacją wyjazdu czuwała komenda w składzie: hm. Michał Mojski, pwd. Nina Dudzińska-Chruściel, pwd. Renata Niedziółka, Iwona Kołodziej, Natalia Reczek, która pracowała na zasadach wolontariatu. Wyjazd został dofinansowany ze środków samorządów: Łukowa, Adamowa i Powiatu Łukowskiego oraz przez firmę „Twój Świat. Ogrody Wertykalne” z Łukowa.

Biwak „Wędrówki pełne frajdy” dał zuchom z Łukowa i Adamowa możliwość przeżycia wielu chwil satysfakcji, uczył współpracy i aktywności społecznej.

Informacja: Komendant Hufca ZHP Łuków Michał Mojski