6 czerwca br. w Stoczku Łukowskim odbyło się wydarzenie pn. „Bitwa Smaków i Tradycji”. W kulinarnych zmaganiach uczestniczyło 10 kół gospodyń wiejskich, które przygotowały regionalne potrawy, umiejętnie łącząc tradycyjne receptury z nowoczesnymi akcentami i współczesnymi trendami kulinarnymi.
Po prezentacji oraz ocenie konkursowych dań jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – KGW „Stanin” za danie „Kaczka po burgundzku z buraczkami i zapiekanką ziemniaczaną”;
II miejsce – KGW „Turzec” za potrawę „Dziczyzna z kopytkami szpinakowymi”;
III miejsce – KGW „Róża Stara” za danie „Gąski w rosole”.
Uroczystego wręczenia nagród dokonali przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego: Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski Marcin Sentkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Stoczek Łukowski Krzysztof Szczepańczyk. Gratulowali oni uczestnikom wysokiego poziomu kulinarnej rywalizacji, kreatywności oraz zaangażowania w promowanie lokalnych tradycji i dziedzictwa kulinarnego regionu.
Wydarzenie było nie tylko okazją do prezentacji wyjątkowych smaków i regionalnych specjałów, ale również do integracji mieszkańców oraz wymiany doświadczeń pomiędzy kołami gospodyń wiejskich.



























