Bezpłatne warsztaty z programowania „Koduj z Gigantami” w Łukowie

Wystartowały zapisy na 9. Edycję „Koduj z Gigantami”. W dniach 18-19 września w Łukowie odbędą się bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji Koduj z Gigantami pt. „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka oraz  Burmistrza Miasta Łuków Piotra Płudowskiego.

„Koduj z Gigantami” – to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia, a ich tematyka oraz program dopasowany jest do danej grupy wiekowej. Wymogiem dla najmłodszych jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20.

Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu, stworzyć własną grę, aplikację mobilną a także zapoznać się z podstawami jednego z popularnych języków programowania i zaprogramować aplikację na komputer.

Głównym celem akcji jest promowanie idei nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie ich świadomości w zakresie nowych technologii, inspirowanie do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Warsztaty przygotowano dla trzech grup wiekowych:

• 7-9 lat: Scratch, Minecraft
  • 10-12 lat: Scratch, App Inventor, Roblox
  • 13-19 lat: C#, Visual Studio, Python

Długość trwania każdych zajęć to 1,5h. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona.

Rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna na stronie http://www.kodujzgigantami.pl

Zajęcia odbywać się będą w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Księdza Brzóski 17 w Łukowie.

Patronat ogólnopolski objęli m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz NASK.

Lokalny patronat medialny objęli: Telewizja Master TV Łuków, Lukow24.pl, Tygodnik Wspólnota Łukowska oraz Awi Druk.

Organizatorzy w ramach wydarzenia przygotowali także akcje konkursowe, m.in. konkurs programistyczny w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania), a także laptopy dla szkół oraz tablety dla nauczycieli. Szczegóły na http://www.kodujzgigantami.pl

Partnerem społecznym “Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Na warsztaty zaprasza Szkoła Giganci Programowania – placówka w Łukowie.

Kontakt: tel.: 695 013 794, e-mail: lukow@giganciprogramowania.edu.pl