Badminton dziewcząt i chłopców

W dniu 26 października 2021r. w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szaniawach-Matysach został rozegrany finał  Powiatu Łukowskiego w badmintonie.

Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w grupach dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkoły Podstawowej w Gołąbkach oraz drużyny gospodarzy – Szkoły Podstawowej w Szaniawach – Matysach.

Wyniki meczów w grupie chłopców starszych:

SP Gołąbki – SP Szaniawy-Matysy 3:0

Wyniki meczów w grupie chłopców młodszych:

SP Gołąbki – SP Szaniawy-Matysy 3:1

Z uwagi na to, iż w kategorii dziewcząt zgłosiły się tylko zespoły ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach dziewczęta rozegrały pojedynki towarzyskie z reprezentantami chłopców ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach-Matysach.

Klasyfikacja końcowa szkół:

I miejsce SP Gołąbki – op. Joanna Stolarczuk

II miejsce SP Szaniawy-Matysy– op. Iwona Perczyńska

Drużyny, które zajęły miejsca I – II otrzymały puchary i dyplomy. Awans do turnieju rejonowego uzyskały dwa pierwsze zespoły z grupy chłopców i drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach.

Informacja: PSZS w Łukowie Marcin Grzeczyński