Przebudowa drogi powiatowej nr 1311L w odcinku Wólka Świątkowa – Krynka ukończona

Po wielu miesiącach intensywnych prac, w marcu br. zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 1311L w miejscowościach Wólka Świątkowa, oraz na odcinku Krynka – granica powiatu. Inwestycja o wartości 8.029.038,51 zł, która została zrealizowana przy 70-cio procentowym wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co przełożyło się na kwotę dofinansowania w wysokości 4.817.423,10 zł., znacznie poprawiła bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nowa nawierzchnia oraz poszerzone pasy ruchu mają na celu zwiększenie przepustowości tej ważnej trasy. Odnowione i zmodernizowane oznakowanie powinno wpłynąć na ograniczenie liczby wypadków. W trakcie prac powstały nowe chodniki, co zyskało uznanie mieszkańców. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi, która łączy kilka kluczowych miejscowości w powiecie łukowskim, z powiatem sąsiednim – siedleckim. Przedsięwzięcie to jest częścią większego planu modernizacji infrastruktury drogowej w regionie. Dalsze prace będą kontynuowane w najbliższych latach. Mieszkańcy cieszą się z zakończenia przebudowy i liczą na kolejne inwestycje poprawiające jakość dróg w okolicy.