Modernizacja obiektów w ZS w Adamowie

W związku ze złożonym w 28.06.2023 roku Wnioskiem Nr IWO-JST/2023/537 o udzielenie dotacji na dostosowanie obiektów w ramach Programu: Inwestycje w oświacie – wsparcie trwających inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące jednostki systemu oświaty Powiat Łukowski w dniu 24.11.2023 r. podpisał umowę z Ministerstwem Edukacji i Nauki o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie Inwestycji pn.: „Modernizacja obiektów ZS w Adamowie” w łącznej kwocie 700 000,00 zł.

Wysokość dotacji podzielona została na dwa lata: w roku 2023 Powiat otrzymał środki w kwocie 200 000,00 zł, zaś w 2024 roku – w kwocie 500 000,00 zł

Całkowita wartość robót budowalnych obejmujących etap II i III wyniosła 2 448 629,37 zł.

Zadanie inwestycyjne pn.: „Modernizacja obiektów ZS w Adamowie” było zadaniem wieloletnim.
Z uwagi na złożony i rozbudowany zakres inwestycji, jak również możliwości finansowe powiatu całe zadanie podzielono na III etapy robót:

I etap – Przebudowa i rozbudowa dachu budynku ZS w Adamowie – Roboty budowlane rozpoczęły się dnia 8 listopada 2022 r., a zakończyły w dniu 8 kwietnia 2023 roku, obejmowały wykonanie nowej więźby dachowej, przemurowanie kominów, wymianę pokrycia dachowego wraz z orynnowaniem, wykonanie izolacji stropu.

II, III etap – Modernizacja obiektów ZS w Adamowie – etap II, w tym zmniejszenie emisyjności poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych, wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z oprawami oświetleniowymi w technologii LED”, etap III – częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowej elewacji budynku Zespołu Szkół w Adamowie.

Roboty budowlane II i III etapu rozpoczęły się dnia 27.11.2023 roku , a zakończyły 21.06.2024 roku. W ramach modernizacji wykonano następujące prace:

– wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej,

– montaż instalacji fotowoltaicznej,

– roboty remontowo-budowlane po wymianie instalacji,

– poprawienie funkcjonalności i estetyki pomieszczeń budynku

– wykonanie nowej elewacji budynku Zespołu Szkół w Adamowie.