Budowa drogi

W listopadzie br. Powiat Łukowski podpisał umowę z wykonawcą, wyłonionym w trybie przetargu publicznego, na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi powiatowej nr 1329L w miejscowości Wilczyska”.

Przedsięwzięcie będzie realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, podstawie umowy zawartej z Wojewodą Lubelskim. Całkowita wartość inwestycji to ponad 445,5 tys. zł., z czego aż 80%, czyli prawie 356,5 tys. zł. zostanie pokryte ze środków otrzymanej pomocy finansowej.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany w pasie drogowym ciąg dla pieszych i rowerów na odcinku 385m, łączący kościół z cmentarzem.  Priorytetowym założeniem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Korzyść odniosą jednak wszyscy, zarówno kierowcy dzięki zwiększeniu płynności ruchu i bezpieczeństwa jazdy po zmroku, jak i mieszkańcy dzięki zwiększeniu estetyki przestrzeni i atrakcyjności miejscowości.