Biwak profilaktyczny „Twarzą w twarz” w Wólce Domaszewskiej

W dn. 20 – 22 października 2023 r. harcerki i harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wybrali się na swój biwak profilaktyczny. Pod hasłem „Twarzą w twarz” spotkali się w Wólce Domaszewskiej (gmina Wojcieszków). Tematyka wyjazdu koncentrowała się na przeciwdziałaniu uzależnieniom behawioralnym od komputera
i telefonów komórkowych. Druhny i druhowie mogli uczestniczyć w takich zajęciach, w których elektronika okazywała się zbędna. Biwak zaczął się od „Wieczoru bez prądu”, pełnego interakcyjnych zabaw. W sobotę uczestnicy wyszli na zewnątrz na dwie gry: „Poranek z Szekspirem” i „Jestem Twoją Bajką”, podczas których poznawali także okolice Wólki Domaszewskiej i Zofiboru. Nie zabrakło czasu na wieczór teatralny i harcerski „Mam talent!”. Biwak w niedzielę zakończył uroczysty apel.

Komendę stanowili: pwd. David Manukyan – komendant, hm. Michał Mojski i hm. Anna Maksymowicz – zastępcy komendanta, Fabian Sadło – oboźny, Agnieszka Wiąckiewicz, Jolanta Pytlik – kwatermistrzynie, Iga Kowalska, Alicja Wielgosz, pwd. Natalia Reczek, Hanna Wiąckiewicz. Ponadto wśród opiekunów znaleźli się: pwd. Krystian Manukyan, hm. Anna Zabielska, phm. Małgorzata Bobruk, pwd. Izabela Korolczuk, pwd. Karolina Lecyk, pwd. Milena Latoch-Malesa. W biwaku wzięła udział niespełna setka młodzieży z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Starych Kobiałek, Woli Osowińskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Wólki Domaszewskiej. Wielką pomocą służyła phm. Anna Golba – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej oraz grupa z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Domaszewskiej pod kierunkiem Izabeli Bogusz. Biwak został wsparty przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie oraz różne władze samorządowe.

Dzięki spotkaniu w Wólce Domaszewskiej harcerze poznali zagrożenia płynące z uzależnień oraz twórczo, z dala od ekranów spędzili czas. Twarzą w twarz – z innymi.