Wirtualna Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Łukowie

Noc Muzeów

W związku z przedłużającym się stanem epidemii COVID-19 jak również stosownie do najnowszych wytycznych wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla muzeów, galerii sztuki oraz pozostałych instytucji kultury tegoroczna Noc Muzeów 2020 nie odbędzie się w tradycyjnej formule.

Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ponieważ do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Planowaliśmy również liczne atrakcje związane z jubileuszem 60 – lecia istnienia naszej instytucji.  Nie mogąc spotkać się z Państwem osobiście, zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszego muzeum. Można to zrobić wchodząc na naszej stronie internetowej w zakładkę wirtualne muzeum lub bezpośrednio w wyszukiwarce wpisać link http://zwiedzajlubelskie.pl/muzeum_regionalne_lukow.  Bez wychodzenia z domu będą mogli Państwo zwiedzić wszystkie nasze wystawy stałe i czasowe. Prosimy zwrócić uwagę, że specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową aranżację wystawy etnograficznej pt. ,,W polu i w zagrodzie”. Podczas jej zwiedzania przeniesiecie się Państwo, do wnętrza izby wiejskiej z przełomu XIX/XX wieku. Ponadto można obejrzeć wystawę odnoszącą się do bogatej historii Łukowa i Ziemi Łukowskiej, ekspozycję prezentującą sztukę ludową naszego regionu, łukowskie amonity, a także wystawę czasową poświęconą św. Janowi Pawłowi II zaaranżowaną z okazji 100. rocznicy urodzin i 15. rocznicy śmierci naszego wielkiego Polaka.
Chcielibyśmy również zachęcić dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w konkursie plastyczno – fotograficznym z okazji 60 – lecia muzeum. Informacje na temat konkursu „Łukowskie muzeum i jego zbiory” znajdują się w regulaminie na stronie naszej instytucji. Najciekawsze prace zostaną wydane w formie pocztówek.

Szanowni Państwo, zachęcamy również do spisywania oraz nagrywania swoich wspomnień w ramach akcji „Opowiedz nam historię …” oraz przekazywania ich do naszych zbiorów. Czekamy na biografie, opisy wydarzeń związanych z historią naszego miasta i okolic, jak również opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach naszego regionu. Mile widziane będą zdjęcia i dokumenty rodzinne, ilustrujące opisane wydarzenia, a także nagrane wspomnienia, które pozwolą nam utworzyć lokalne archiwum historii mówionej.
Wyżej wymienione materiały zostaną włączone do zbiorów muzeum i zabezpieczone, aby przetrwały dla następnych pokoleń. Wybrane prace mogą być publikowane na stronach internetowych, w lokalnej prasie, publikacjach lub wykorzystane na wystawach organizowanych przez nasze muzeum. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody. Wszystkie te działania podejmujemy, aby  zachować od zapomnienia historię naszych bliskich, którzy swoim działaniem zapisali się w historię Ziemi Łukowskiej.

Wszystkie prace należy wysyłać na adres e-mail: muzeum.lukow@interia.pl   z dopiskiem – „konkurs plastyczno – fotograficzny” lub „konkurs – opowiedz nam historię…”. Więcej informacji na stronie internetowej lub pod numerem telefonu (25) 798 27 16.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 18.05.2020 r. możliwe jest indywidualne zwiedzenie naszego muzeum po wcześniejszym uzgodnieniu osobistym lub telefonicznym, zgodnie z zachowaniem wszystkich procedur sanitarnych. Szczegółowe wytyczne można znaleźć na miejscu lub na stronie internetowej muzeum.

REGULAMIN /PDF/

Oświadczenie osoby przekazującej prace plastyczne lub zdjęcia na konkurs /PDF/

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie