Warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum Regionalnym – fotorelacja

Kultywując dawne tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia Muzeum Regionalne w Łukowie po raz kolejny zaprosiło przedszkolaków oraz uczniów szkół i placówek oświatowych z naszego powiatu do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych pt. ,,Święta tuż tuż…”.

Warsztaty prowadziły  twórczynie ludowe Pani Edyta Sak i Pani Wioletta Szczygielska. Podczas zajęć uczestnicy mogli wysłuchać opowieści o dawnych zwyczajach świątecznych związanych z naszym regionem oraz wykonania wycinanki z opłatka, która może służyć jako świąteczna ozdoba domu czy choinki. Ze względu na trwający  remont budynku muzeum, warsztaty odbywały się w salach szkolnych i przedszkolnych. Cieszymy się, że warsztaty co roku cieszą się wielkim zainteresowaniem przedszkolaków, uczniów oraz nauczycieli z naszych szkół.