VI Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Gramy dla Rodaków’’

Stowarzyszenie Przyjazny Łuków i Powiat Łukowski zapraszają do udziału w VI Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej ,,Gramy dla Rodaków’’. Turniej odbędzie się w kategorii OPEN. Całość zebranych środków i artykułów spożywczych trafi w paczkach świątecznych do Polaków zamieszkujących na Ukrainie. Zawody odbędą się w sobotę 10 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Zapisy do udziału trwają.

Zawody, które zorganizujemy w Łukowie odbędą się już po raz szósty, a jednocześnie po raz pierwszy po przerwie spowodowanej koronawirusem. Podobnie jak w latach poprzednich wpisują się one w ramy akcji ,,Polacy – Rodakom” koordynowanej przez senatora Stanisław Gogacz, w której od kilku dobrych lat aktywnie uczestniczymy organizując własne inicjatywy charytatywne i wolontariackie – mówi Bartłomiej Bryk, radny powiatowy i prezes Stowarzyszenia Przyjazny Łuków.

Polacy na Ukrainie w tym zbliżającym się okresie świąteczno – noworocznym w sposób szczególny oczekują na biało – czerwone paczki z Polski, które co roku im przekazujemy. Polacy za Wschodnią Granicą czekają na prezent, ale przede wszystkim czekają na dowody pamięci o Nich przez nas Polaków, i wydaje się, że właśnie paczka z Akcji Polacy – Rodakom pięknie wpisuje się w te oczekiwania. Mamy wielką nadzieję, że i w tym roku uda nam się takie biało – czerwone paczki przygotować w liczbie jak największej i przekazać za granicę.

Zgłoszenia i wszelkie pytania można kierować do organizatorów pod numerem telefonu 511 045 076. Zapisy do udziału w zawodach prowadzone będą do wyczerpania wolnych miejsc – kto pierwszy ten lepszy! Kategoria zawodów – OPEN (wszyscy chętni).