VI Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Gramy dla Rodaków’’

Stowarzyszenie Przyjazny Łuków i  Powiat Łukowski  zorganizowali VI Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Gramy dla Rodaków’’. Impreza sportowa odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. W ramach zawodów zbierano środki i artykuły spożywcze, które trafią w paczkach świątecznych do Polaków zamieszkujących na Ukrainie.

W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn z Łukowa i Powiatu Łukowskiego. Łącznie było to ponad 100 zawodników. W imprezę włączyły się różne środowiska – samorządowcy, związkowcy, nauczyciele, studenci i wszyscy miłośnicy sportu z Ziemi Łukowskiej. – Wielkie ukłony i ogromy szacunek za to, że po raz kolejny zechcieliście otworzyć swoje serducha i w piękny, sportowy sposób sprawić, że dzięki Wam wszystkim ktoś będzie miał lepsze Święta – mówi Bartłomiej Bryk, radny powiatowy i członek Stowarzyszenia Przyjazny Łuków

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, zaś najlepsze drużny statuetki oraz nagrody rzeczowe. Ponadto organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek w postaci kiełbaski.

Klasyfikacja po rundzie finałowej:

I miejsce – FC Aleks
II miejsce – Kulawi
III miejsce – ZNP Nauczyciele
IV miejsce – Z karnego w aut

Król strzelców – Wojciech Marko (9 bramek)

Najlepszy bramkarz – Krystian Kender

Ponadto grali: NSZZ Solidarność, Grajki Dąbie, Kwiat Młodzieży Polskiej, Zakład Karny Siedlce, Bór Dąbie i GalacticsFutball.

Grupa A:

1. FC Aleks – 10 punktów
  2. Z karnego w aut – 8 punktów
  3. Galactics Futball – 7 punktów
  4. NSZZ Solidarność – 3 punkty
  5. Bór Dąbie (jun.) – 0 punktów.

Grupa B:

1. Kulawi – 7 punktów
  2. ZNP Nauczyciele – 5 punktów
  3. Grajki Dąbie – 5 punktów
  4. Zakład Karny Siedlce – 5 punktów
  5. Kwiat Młodzieży Polskiej – 4 punkty.