Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Stowarzyszenie Przyjazny Łuków, Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk i Powiat Łukowski zapraszają do udziału w Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbędą się 16 maja w Parku Miejskim w Łukowie. Start biegu honorowego-rodzinnego zaplanowano na godzinę 12:00. Zapisy właśnie się rozpoczęły.

Zawody odbędą się na dwóch dystansach (można startować w obu kategoriach):

1 500 m – bieg honorowy/rodzinny – bieg bez klasyfikacji końcowej, bez mierzenia czasu. Do udziału zachęcamy wszystkich bez względu na wiek (dzieci, seniorzy, rodzice z dziećmi itd.).

4 500 m – bieg konkursowy – bieg z klasyfikacją końcową.

Udział w biegach jest bezpłatny. KAŻDY uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiety startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek ufundowany przez Salę Weselną ,,Wiktoria’’. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu przygotowanych miejsc. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem 511 045 076.

– Do udziału w biegach zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Jestem przekonany, że dystans biegu rodzinnego, który przecież pokonać można we własnym tempie, bo na tym dystansie nie będzie klasyfikacji końcowej, to świetny sposób na oddanie w sportowy sposób pokłonu w stronę tych, którzy walczyli za ojczyznę – mówi Bartłomiej Bryk, organizator zawodów. – Jestem dumny, że biegi Tropem Wilczym na stałe wpisały się do kalendarza łukowskich imprez sportowych. To będzie już szósty bieg, nie mam pojęcia kiedy to zleciało. Wiele osób dorastało razem z tą imprezą – dodaje. – Muszę jednak zaznaczyć, że pomimo najszczerszych chęci i ogromnej nadziei wciąż nie potrafię zagwarantować, że zawody będą mogły odbyć się w zaplanowanym przez nas terminie. Musimy być elastyczni. Zdaję sobie sprawę, że jak co roku chętnych będzie wielu, jednak w tym roku musimy dostosować się do niecodziennej sytuacji, wobec czego liczymy na wyjątkową wyrozumiałość z Państwa strony – zaznacza Bryk.

W związku z ograniczeniami związanymi z koronawirusem wprowadzony został rygorystyczny limit uczestników – 100 osób. – W przypadku możliwości organizacji większej imprezy być może limit ten zostanie podniesiony, a wolne miejsca zajmą osoby z listy rezerwowej – zaznaczają organizatorzy. Ponadto w przypadku możliwości organizacji zawodów z mniejszą liczbą uczestników lista zgłoszonych zostanie podzielona na grupy, zaś w Parku Miejskim odbędą się dwa biegi (np. 2×50 osób – w zależności od obowiązujących przepisów). – Trzeba podejść do obecnej sytuacji optymistycznie, bo innego wyjścia nie ma. W nietypowym, bo majowym, terminie biegu widzę nadzieję, że tego dnia będzie piękna pogoda, a uczestnicy będą mogli po biegu usiąść  w promieniach słońca i przy posiłku oraz kawie porozmawiać ze sobą. Tego zawsze brakowało mi w miesiącach zimowych, bo po biegach i dekoracji większość startujących zmykała do domu. Nic dziwnego, bo marznięcie będąc spoconym po starcie nie należy do najprzyjemniejszych. – zauważa Bartłomiej Bryk.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Łukowie już po raz szósty. W czasie trwania biegów będzie się odbywała również akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem ,,Oni niegdyś, Ty dzisiaj możesz przelać krew”. Organizatorzy pracują nad innymi atrakcjami, które uzależnione będą od sytuacji pandemicznej.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjazny Łuków, Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk, Powiat Łukowski,