Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Powiat Łukowski jest głównym organizatorem Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym pod hasłem “Życie zaangażowane”.

Głównymi celami przedsięwzięcia jest:

1. Poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego (w tym wiedzy psychologicznej, form pomocy, placówek pomocowych).
  2. Poszerzenie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.
  3. Zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniem psychicznym.
  4. Wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów.
  5. Realizacja założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Terminy:

Etap Szkolny: 3 października 2024 r., godz.10.00
Etap Powiatowy: 24 października 2024 r., godz.10.00
Etap Regionalny: 19 listopada 2024 r. godz. 11.00 w Zespole Szkół im. Władysława    Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym , 21-470 Krzywda