Łukowskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17:00 w Parku Miejskim w Łukowie przy „Mówiącym kamieniu” upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego pochodzących z Ziemi Łukowskiej odbędą się Łukowskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Punktualnie o „godzinie W” zawyją syreny alarmowe a potem uczcimy pamięć powstańców minutą ciszy. Tradycyjnie zostanie odśpiewany Hymn Polski oraz przybliżona zostanie historia jednego z łukowskich powstańców. Kolejnym punktem będzie część artystyczna w wykonaniu młodych artystów z Fabryki Piosenki ŁOK oraz z Teatru Poezji ŁOK. Następnie organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych oraz złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Jak co roku Biegacze Pomagacze z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc zapraszają na „Bieg 63 minuty”, aby w ten sposób uczcić 63 dni Powstania Warszawskiego. Rowerowy Łuków zaprasza natomiast na Powstańczy Rajd Rowerowy. W trakcie wydarzenia będzie też okazja do degustacji powstańczych potraw.

Obchody Powstania Warszawskiego zakończy otwarty wieczór recytatorsko-poetycki „Pamięć w płomieniach”. Na wspólne czytanie utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w hołdzie powstańcom 1944 roku zapraszamy o godzinie 20:00 do Amfiteatru Miejskiego.

Organizatorzy Łukowskich obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego: Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, ZHP Hufiec Łuków, Motoweteran Łuków, Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc, Biegacze Pomagacze, Rowerowy Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego organizatorzy zapraszają mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia w dniu 1 sierpnia 2021 roku flag Rzeczypospolitej Polskiej na swych posesjach i balkonach.

Cześć i chwała bohaterom!!! Cześć i chwała Powstańcom Warszawskim!!!

Informacja: Łukowski Ośrodek Kultury