3-ci Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

III Bieg kolarski

Rowerowy Łuków, Gmina Krzywda, Miasto Łuków, Powiat Łukowski i Muzeum Henryka Sienkiewicza zapraszają mniej i bardziej zaawansowanych kolarzy i rowerzystów na trzecią edycję Biegu Kolarskiego do Woli Okrzejskiej – miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza.

Wyścig pierwotnie zaplanowany na maj, zgodnie z ogólnokrajową akcją wydarzeń kulturalnych i sportowych „Zmień termin, nie odwołuj” został przesunięty na 29 sierpnia 2020. Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy, którzy planowali udział w wydarzeniu stawią się na starcie pomimo tej wymuszonej zmiany.

Rozpoczęcie ścigania zaplanowane jest na godzinę 13.00 spod Muzeum Henryka Sienkiewicza, a trasa to dobrze znana 23 kilometrowa pętla wiodąca przez Wolę Okrzejską, Okrzeję, Cisownik, Radoryż Smolany, Radoryż Kościelny, Krzywdę i Drożdżak. Uczestnicy dystansu AMATOR będą mieli do pokonania dwie pętle (46km), a dystansu PRO cztery okrążenia (92 km).

Dobra nawierzchnia z kilkoma fragmentami zupełnie nowego asfaltu i płaski profil zdecydowanie daje szansę na zwycięstwo zawodnikom o zacięciu sprinterskim.

Osoby, które chcą się zapisać, zapraszamy na stronę www.biegkolarki.pl, gdzie znajduje się komplet informacji o wyścigu oraz link do systemu rejestracji. Organizatorzy przypominają, że na dystansie PRO przewidziany jest limit 130 uczestników, na dystansie AMATOR 170, a limit czasu dla wszystkich to 4 godziny.

 

Informacje o Biegu Kolarskim można znaleźć na: